ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16066393
*
nr 1606 6393
Spegel
150x47 cm
Kondition: slitage, kantnagg
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 18:10:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 07:28:04
1
100 kr
18/3 18:03:42
2
400 kr
18/3 18:03:49
3
350 kr
18/3 18:03:49
2
400 kr (Budbetjänt)
18/3 18:04:18
2
600 kr
18/3 18:04:37
1
450 kr
18/3 18:04:37
2
500 kr (Budbetjänt)
18/3 18:05:02
3
600 kr
18/3 18:05:02
2
600 kr (Budbetjänt)
18/3 18:05:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Kondition: slitage, kantnagg
Läs om budbetjänten
nr 1606 6393
Spegel
150x47 cm
Kondition: slitage, kantnagg
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 07:28:04 | 1 | 100 kr |
| 18/3 18:03:42 | 2 | 400 kr |
| 18/3 18:03:49 | 3 | 350 kr |
| 18/3 18:03:49 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:04:18 | 2 | 600 kr |
| 18/3 18:04:37 | 1 | 450 kr |
| 18/3 18:04:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:05:02 | 3 | 600 kr |
| 18/3 18:05:02 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:05:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



